ویرگول شناسی چینی

خب با تشکر از لینکی که دکتر بهم داد( چه هر جا میریم جذب هر کی میشیم دکتره! از با کلاسی ماست یا باکلاسی اطرافیان؟نیشخند) میریم که داشته باشیم ویرگول شناسی چینی رو:

اول از همه افراد مشهور متولد سال تولدم:

یوری گاگارین( قهرمان چار پنج سالگیم!)، سقراط ( یکی از فیلسوف های ط دار یونان که همیشه با هم قاطیشون میکنم) ، راسپوتین( نه بابا؟!) برتولت برشت( هیچی ازش نخونده م) ، ولتر ( بعله...)، مایکل جکسون(استغفار!)، چرچیل ( چه هر چی آدم عجیب غریب تو تاریخ غرب داشتیم اینجاسنیشخند)، لنین( به ما چه!) ، لویی شانزدهم(پادشاه بی سر فغانس!) و بقیه شونم نمیشناسم پس مهم نیستنیشخند

 

سگ موجودی غمناک و نگران است(رییلی؟)، همیشه حالت دفاعی به خود می گیرد و لحظه ای این حالت را ترک نمی کند(بله، رییلی!). او همیشه در حال نگهبانی است و هوشیارانه اطراف را زیر نظر دارد(ولی نه در این حد! پارانوییک شد کهخنثی).

او موجودی درون گراست که به سختی احساسات واقعی خود را آشکار می کند و آن هم زمانی است که حقیقتا ضرورت این کار را احساس کند(اون موقع که لالمونی میگیره البته!). او بیش از حد یک دنده است و می داند که چه می خواهد(نه بابا کی گفته!). او اغلب با بدگمانی، دلواپس زبان تیز و صراحت ناخوشایند و شدید خود است(آخ گفتی! بزن لایکو!).

سگ بیش از هر کس به کلیات موضوع توجه نمی کند و در جزئیات مسائل غرق می شود و مرتب انتقاد می کند. به نظر می رسد که او در برخورد با هر چیز، بی برو و برگشت، دنبال عیوب می گردد؛ چرا که در حقیقت بدبین ترین موجود دنیاست و هر چیز را در چهاچوب قوانین طبیعی آن می پذیرد(بالاخره بدبینم یا واقع گرا؟!).

او همواره پیش از دیگران علیه بی عدالتی فریاد می زند؛ زیرا شجاعت این کار را دارد(اینم بگو که در این راه خودش و بی عدالتی رو به خاک فنا میسپاره!).

او ممکن است کمی گوشه گیر و بی اعتنا باشد(بله، خیلی ممکن است، ولی دست خودش نیست که...)؛ اما روحیه انتقادی، ذوق طنز(!!!) و نیز عظمت آشکار روحش(الان عظمت روحمو که دارین؟!)، او را زا متهم شدن به تنگ نظری و خود پسندی بر کنار می دارد(اتفاقا هیچم برکنار نمیدارد متاسفانهخنثی).

 

فراموش نکنید که سگ موجودی غیر اجتماعی است و از هر نوع شلوغی گریزان است. او در روابط عاشقانه، بی احساس به نظر می رسد؛ اما این تصور نادرست است. در واقع، علت اصلی این حالت، نگرانی، شک و بی اعتمادی اون نسبت به احساسات خود و دیگران است(کم کم دارم بت ایمان میارم!). با تمام این عیوب، می توان اصیل ترین خصلت های ذاتی انسان را یک جا در وجود سگ پیدا کرد(این جمله رو دوباره بخونید!!نیشخندچی گفتخنده). سگ باوفا، راستگو، درستکار و بسیار وظیفه شناس است. شما می توانید به او اعتماد کنید؛ چرا که هیچ گاه ناامیدتان نخواهد کرد. او بهتر از هر کسی رازدار است؛ زیرا در شعور(عینک) و رازداری گوی سبقت را از همگان ربوده است. او از بازگو کردن رازها و صحبت های خصوصی دیگران بیزار است. موضوع صحبت های سگ مبتذل و بی قد و قیمت(هیپنوتیزم) است و گاهی منظور خود را نادرست بیان می کند.

او به ندرت در جمع خود نمایی می کند؛ اما بسیار با هوش است(اینم که یک درمیون منو می بره زیر رادیکال بعد از فرش به عرش می بره! دهع!) و هیچ کس بهتر از او نمی تواند به صحبت های دیگران گوش فرا دهد.

سگ به آسانی می تواند اعتماد دیگران را به خود جلب کند و حق نیز همین است. او همیشه نهایت تلاش خود را برای دیگران می کند و در فداکاری تا مرز فدا شدن پیش می رود(بعضی وقتها این مرز رو هم رد می کنه طفلیگریه). همگان به او احترام گذاشته و ارزش خاصی برایش قائلند و حق دارند، چرا که شایسته احترام است(احترام بگذاریدگاوچران).

 

سگ از بی بند و باری دیگران، جنگ، وقایع ناگوار، شکست، بیکاری، گرسنگی مردم جهان و فاجعه های انسانی در گذشته، حال و آینده رنج می برد(اوهوم اوهوم!). خوشبختانه به ندرت اتفاق می افتد که سگ قهرمان، هدف بی ارزشی را تعقیب کند. او همیشه می داند که چه می خواهد و به آن دست می یابد(البته الان تو همیشه نیستیم، یو نو!).

سگ، فیلسوف و معلم اخلاق است و از مادیات روی گردان است. وقتی پولی به دست بیاورد؛ سخاوتمندانه خرجش می کند و اهمیتی برای آن قائل نیست. در واقع، او علاقه ای به پول ندارد. سگ چه ولگرد ابشد و چه ناز پروده، دوستدار سادگی است و هیچ گاه از بی ساز و برگ بودن، نگران نمی شود(حالا هیچ گاه هیچگاه هم نه ها...)، اما اگر به هر علت نیاز ناگهانی به پول پیدا کند، هیچ کس بهتر از او، راه به دست آوردن آن را نمی داند.

سگ با وفا، می تواند سرپرست بی نظیری برای واحدهای صنعتی، رهبر فعالی برای اتحادیه ها،‌روحانی(مموتی چی؟) و مربی چیره دستی باشد؛ اما در هر حال او سخنوری با نظرات و عقاید اصیل و عمیق است. او در صورت لزوم قادر است مردم را رهبری کند و مردم نیز از پیروی او خشنود خواهند شد؛‌ زیرا شرافت، صداقت و ویژگی های مثبت سگ را در هیچ نماد دیگری نمی توان یافت؛ افزون بر این نشانی از جاه طلبی در او دیده نمی شود(فرشته روی زمین، یواش برو نخوری زمین....فرشته).

سگ در عشق نیز صادق و ثابت قدم است(عطیه ببینخجالتقلب)؛ اما تا عمر دارد، درگیر مشکلات احساسی خواهد بود که خود مسبب آنهاست؛ زیرا با هیجانات مداوم، احساسات ناپایدار، شک و نگرانی همیشگی اش شریک عشق خود را می آزارد و همیشه دلواپس است(عطیه نبیننگران).

سه دوره زندگی سگ در بی اعتمادی و تردید و به دلیل گرفتاری های شغلی، به سختی سپری می شود. دوران کودکی او بی سامان است و در دوران جوانی با مشکلات زیادی دست به گریبان می شود. در میانسالی به دلیل گرفتاری های شغلی، احساس ناامیدی و شکست می کند و در دوران پیری، همواره از این که کاری برای انمجام دادن ندارد، تاسف می خورد!(یوهو بگو بریم بمیریم دیگه...خمیازه)

در هر صورت، سگی که روز متولد شده در مقایسه با سگی که شب هنگام زاده شده(منو میگه!)، زندگی آرام تر و کم دردسر تری خواهد داشت؛ افزون بر این. وظیفه سگ در شب نگهبانی از خانه است. او همواره بیدار و مراقب است، برای فراری دادن و ترساندن دزدها پارس می کند و فرصتی برای استراحت ندارد. کوتاه سخن آن که سگ های زاده شده در شب، ناچار باید به زندگی سگی تن در بدهند(یه بلانسبت هم بگو مالیات نداره!)!

این بود برداشت چینیان از ویرگول بانوی ایران منش!از خود راضی

 

+طی یک اشتباهی، آدرس جدیدم رو برای همه مخاطبین قدیمم سند تو آل کردمخنثی 

/ 4 نظر / 4 بازدید
زویا

خیلی بامزه بود :) این چینی ها هم با این فال هاشون :دی

زویا

یه بار هم باید طالع ماه ها رو بنویسیم :) اونم جالب میشه ها :)

متواری

خرافاته آقا خرافاته... برم ببینم مال من چی میگه![نیشخند]