The braver you are, the more you'll see

من الان یه آدم هیجان زده ام که از دیشب تا حالا سه بار Coraline دیده و الان میخواد معرفیش کنه که شمام ببینین. بنابراین ممکنه چرت و پرت بگم یا رشته کلام از دستم در ره یا خلاصه گند بزنم به این معرفی چون خیلی خوشحالم. بنابراین قبل از هر چیز بدونین که میخوام کورالاین رو ببینین.

 

«این خونه صد و پنجاه سال قدمت داره. خب برو کشفش کن! همه در ها و پنجره ها رو بشمر و چیزایی که آبی هستن یادداشت کن. فقط.... بذار کارمو بکنم!»

کورالاین یدونه دختر بی کله و فضولیه که تازه به خونه جدیدش نقل مکان کرده و حسابی حوصله ش سر رفته. پدر و مادرش سرشون تو کامپیوتره و مدام مشغول کار کردنن. پدرش با این جمله یه سرگرمی براش جور میکنه تا لااقل یکی دو ساعتی از سر راه بره کنار. تصور کنین همچین دختری رو ول دادین تو همچین خونه ای که یه دریچه مخفی تو دیوار نشیمنش هست که دست بر قضا با کاغذ دیواری هم پوشوندنش و بر حسب اتفاق پشتش هم یه دنیای مخفی قرار داره! از اونجا که کورالاین بی کله ست و فضول، بدون اینکه لحظه ای تردید کنه حتی، با کله میره که ببینه اون دنیای مخفی توش چه خبره. و همونطور که همه مون می دونیم، هیچ وقت نباید بی کله و فضولانه وارد دنیای مخفی مردم شد، چرا که دردسر در کمین است! و به قول کارگردان «همیشه مراقب باشید که چی آرزو می کنید!»...

صفحه Loading سایت کورالاین میگه «شما در حال وارد شدن به دنیایی هستید که در اون همه چیز با دست ساخته شده. مثل یه جنگل پر از شکوفه گیلاس که از ذرت بوداده رنگ شده ساخته شدن، 500 تا سگ پاکوتاه برای شرکت در تئاتر، و 1500 تا گل که نور هم میدن. به خاطر همین شاید کمی طول بکشه...!». اینجا همه چیز کاملا دست سازه. از پولیور کورالاین که با میل بافتنی هایی به اندازه سوزن بافته شده، تا جوراب هایی که توی فیلم حتی دیده نمیشن! تماشای پنج دقیقه اول فیلم که عروسک دوخته میشه کافیه تا پی به عظمت ماجرا ببرین!

اگه طرفدار کارای تیم برتون هستید، اگه صرفا غم دنیا گرفتتون، اگه حوصله ندارید شب امتحانی درس بخونید، اگه دلتون برا بچگیاتون تنگ شده، اگه بچه اید یا بچه نیستید یا بچه دارید اصن، ببینیدش!

 

 

پیشنهاد: آهنگ همین صحنه

+اصن تخلیه هیجان نشدمخنثی برم سه بار دیگه ببینمش!

/ 15 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پوریا

سلام فیلم قشنگیه. اعتراف میکنم آخرش ترسیدم [نیشخند]

sina

ویرگول من این انیمیشن رو میلیون بار با خواهرم دیدم و هر بار بیشتر درگیرش میشم.واسه انیمیشن بودن یکم تمش دارکه و ترسناک ولی کلا من به این فضا علاقه فرا ان دلرم همی.یه نکته ای هم بگم ضمن این کامنت که این کارتون رو تیم برتون کارگردانی نکرده.از نظر ظاهری شبیه کارای برتون هست ولی کارگردانش هنری سلیک هستش.در کل خیلی کارتون دکمه ایه تووپییه.

فاطمه محمدلو

انقد که تعریف کردی دارم میبینمش :دی البته چون اگه میذاشتم دانلود شه طول میکشید آنلاین دارم میبینم اونم تیکه تیکه و از صبح تا الـان :| خسته شدم واقعا ولی خیلی محشره :دی

¥___¥

دیدمش :) خیلی خوشم میاد ازش. البته دیدن این انیمیشن هم مثل خیلیای دیگه بر میگرده به دوره راهنماییم :) و به این دلیل است که من دوره راهنماییم را دوست دارم به شدت! :| حداقل اون موقع خبری از واتساپ و وایبر نبود =|

مگهان

من ندیدم : ( تو اوج غمم الان ... امتحان آمار آشغالی تموم شه . قول میدم 3بار دیگه م جات ببینم : ((

ریحانه

تازه دیدیش؟...اره قشنگ بود به نظر منم

کالیسور

عاقا ما اینو دیدیم ..!! ما قبلنا انیمیشن میدیدیم اصن به قوه تفکرمون فشار نمیومد چه برسه تخیل . والا جدیدا انیمیشنا از فیلم جنایی ها پیچیده‌تر شدن ! نه ولی جدی خوب بود . خوب ! مرسی پیشنهاد ! + mary and max پیشنهاد منه ! البته دیدین فک کنم !! و اگه ندیدین یه شب که حال روحی خوب بود ببین !!!!!!

فرارى

كتابش! كتابش محشره! عاليه! معركه س! بى نظيره! :جيغ :جيغ